Noc kostelů, muzejní a galerijní noc

Noc kostelů, muzejní a galerijní noc
15.5.2019
Zažijte večerní a noční atmosféru v některém z našich kostelů v rámci celorepublikové akce Noc kostelů 2019.

Noc kostelů je pravidelná celovečerní akce, při které jsou zpřístupněny kostely a modlitebny na území České republiky z církví, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR. Smyslem celé této akce je pozvání co nejširší veřejnosti do kostelů a ve večerní a noční atmosféře zde nabídnout možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby a umění. Jedná se o výjimečný zážitek, který se návštěvníkům jen tak v každodenním životě nenaskytne.

Noc kostelů samozřejmě nemusí být výhradně jen pro kostely a modlitebny. Již několik let se do této akce zapojují i jiné významné objekty, které pro návštěvníky připravují zajímavé večerní programy. U příležitosti této akce se poslední roky koná současně i „Muzejní noc“ či „Galerijní noc“.

Termín letošního ročníku připadá na pátek 24. 5. 2019.

Velkým plusem celé této akce bude speciální spoj městského autobusu, který projede s návštěvníky trasu od Předlic až po Církvice a nabídne tak možnost navštívit všechny objekty i v pozdějších hodinách. Spoj pojede ve dvou etapách v čase 21 – 24 hodin a pro návštěvníky bude zdarma.

Program a mapa ke stažení ZDE.