Projekt MÁME RÁDI ÚSTÍ

30.8.2017

Dobrý den,
rádi bychom vás informovali o projektu Máme rádi Ústí.
Jako autoři videosérie Mizející Ústí -
https://www.youtube.com/playlist?list=PLw-GrA93h_GbH3C3Lclkdq7VMiIcdL___, která se zabývala mapováním zapomenutých a chátrajících staveb ve městě, jsme se tentokrát rozhodli pro pozitivnější téma.
Přestože nejsme rodáci, žijeme v Ústí rádi a nesouhlasíme s názory, že Ústí je veskrze špatné město.
Zaměřili jsme se na občanské aktivity, které oživují veřejný prostor, které se snaží o sounáležitost k místu a není jim lhostejné, co se v jejich bezprostředním okolí děje. Během roku jsme hledali a našli lidi, kteří ze své vlastní vůle začali vytvářet aktivity pro své blízké okolí.
Natočili jsme čtyři krátká videa o těchto lidech, každé video se věnuje jednomu z městských obvodů Ústí nad Labem tj. Střekovu, městu, Něštěmicím a Severní Terase. V každém obvodě se nám podařilo najít minimálně jednu skupinku lidí, která se dobrovolně pustila do akcí, které pozitivně ovlivňují kvalitu života v místě. V rozhovorech zazní motivace aktérů, vyprávění o začátcích i plány do budoucna.
Smyslem projektu Máme rádi Ústí je seznámit obyvatele Ústí nad Labem s těmito komunitami, dát jim možnost přidat se nebo se i aktivně zapojit. Potěší nás, když videa podnítí další lidi k vlastní aktivitě, chceme ukázat, že není potřeba nijak obrovských akcí, ale stačí jakákoli drobnost v našem bezprostředním okolí, abychom byli v místě, kde žijeme, spokojenější.
Videa jsou čtyři, zveřejňovat je budeme v třídenních odstupech na našem YouTube kanále a prostřednictvím facebookového profilu Máme rádi Ústí (https://www.facebook.com/mameradiusti/).
První díl uvádíme 28. 8. 2017 na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=VUDXMEzZJJM.
Děkujeme všem účastníkům, kteří byli ochotni rozhovor natočit, děkujeme panu Michalu Novákovi za zpracování loga projektu a statutárnímu městu Ústí nad Labem, který náš projekt podpořilo.
Budeme rádi, když nám pomůžete šířit informaci o vzniku tohoto projektu.
Děkujeme,
Mája Hůdová
Vladimír Hůda